The World Around Us

Je tu nový ročník jarních pobytových táborů! Letos dětem a studentům ukážeme, že angličtina může být zábava i o jarních prázdninách. Naučí se spoustu nového, zopakují si slovní zásobu i fráze. Budou mít po celý pobyt možnost komunikovat v angličtině a zapracují tak na plynulosti. Čekají je hry, soutěže a samozřejmě naši zkušení lektoři.

Během lekcí angličtiny se děti seznámí s tím, co mohou vidět v přírodě, především v lese, ale také na zahradě, nebo ve městě. Naučí se názvy stromů i rostlin a jejich části, dále místa, kde různá zvířata žijí, nebo místa, kde lidé pracují. Procvičí si například také hodiny a poznávání času. Naučí se mluvit o sobě, své rodině a svém domově.

Starší děti si zábavnou formou procvičí také gramatiku, čtení i psaní. To vše v souladu s metodou Helen Doron, což znamená formou gramatických her, kreativního tvoření pomůcek jako jsou plakáty s gramatickými pravidly,              a pohybových aktivit, které výrazně zvyšují efektivitu učení. To vše bez drilu  a stresu, v bezpečném a příjemném prostředí.

Pevně totiž věříme, že nejlépe se dětí učí, když o tom vůbec nevědí. Zkrátka se baví.

Odpolední program

Angličtinu si děti každý den procvičí také při přípravě představení Little Red Riding Hood. Jedná se o velmi moderní verzi pohádky Červená Karkulka. Její součástí jsou dialogy, drama v malých i velkých skupinkách, písničky a pohyb.  Na každého čeká role, větší či menší, podle jeho chuti se naučit text a jazykové úrovně. Součástí příprav bude vyrábění kostýmů a kulis. Zkrátka, každý si přijde na své. Představení předvedeme rodičů před odjezdem domů.

Odpoledne se zabavíme únikovou hrou, kvízy a deskovkami. Děti mohou ukázat svůj talent v talentové soutěži. Pokud počasí dovolí, vydáme se na procházky do okolí, například na rozhlednu Velký Roudný nebo po březích přehrady Slezská Harta.

Velký prostor umožní také turnaj ve stolním tenise. Kdo neholduje sportu, může se zúčastnit karetního turnaje. Čeká nás diskotéka, noční hledání pokladu a také kino.

Angličtina z tábora – zásoba slovíček a frází na celý rok

Hlavní roli na našem táboře bude mít angličtina pod vedením diplomovaných lektorů Helen Doron. Program vždy zahrnuje dopolední zábavné lekce angličtiny, ale i mimo ně si děti osvojují jazyk během všech činností. Mnozí z vás jistě vědí, jak pracujeme – propojujeme učení pomocí písniček, scének i pohybu. Děti se učí přirozeně stejně jako v mateřském jazyce a získají sebevědomí v komunikaci nejen v angličtině. Nevadí, pokud vaše děti nenavštěvují naše lekce. Právě naopak – mnohé děti k zájmu o angličtinu přivedou právě naše tábory.

Program je přizpůsobený věku dětí – mladší se hravou formou seznámí s užitečnými slovíčky a frázemi a připraví si divadlo pro rodiče. Starší už pracují na vlastních projektech, více využíváme například videa a multimédia. Pořádáme také společné vycházky, soutěže a střídáme činnosti tak, aby se uplatnily nejrůznější talenty a dovednosti dětí.

Pokud byste dětem chtěli dopřát zážitek z pobytového tábora, kde zvládnou týden bez rodičů, rádi Vás přivítáme v krásném prostředí Slezské Harty.

Jarní tábory organizují centra Helen Doron English po celé ČR – pro podrobnosti o termínech, věkových skupinách a programu je neváhejte kontaktovat prostřednictvím našeho formuláře.

Tábor na Slezské Hartě

Zajistěte svým dětem léto plné zábavy s kvalitní angličtinou a svěřte je do rukou profesionálů.