Angličtina patří do mých plánů na budoucnost

Rozhovor s Michaelou Miklendovou z centra v Uherském Hradišti

Michaela absolvovala celou řadu našich kurzů a nyní získala certifikát zkoušky Cambridge úrovně C2. Začínala u nás na začátku druhého stupně základní školy a dnes je už plnoletou středoškolačkou.  Proč se jí u nás líbí a jak jí kurzy pomáhají v životě a studiu?

 

Jak je to dlouho, co jste se stala naší studentkou?

Centrum Helen Doron English jsem začala navštěvovat na začátku 5. třídy základní školy, letos jsem tu devátým rokem. Nejprve jsem chodila na kurzy například s hrdinou Paulem Wardem, který zažívá různá dobrodružství. Pak jsem pokračovala v kurzech pro teenagery, jako je Teen Talent a Teen Choices.

Co se vám na našich lekcích líbí?

Položily základy mým jazykovým schopnostem a neustále k nim přidávají nové poznatky. Díky rozložení lekcí na procvičování poslechu, gramatiky, esejí, a hlavně konverzace je pro mě používání angličtiny velmi přirozené.

Používáte angličtinu ve svém studiu a životě?

Angličtina pro mě hraje důležitou roli ve škole i ve volném čase. Usnadnila mi práci na mnoha prezentacích, mimo jiné umožnila vypracování seminární práce. Kromě školy mi angličtina otevřela dveře k nekonečným možnostem zábavy, ať jsou to knihy, hudba, podcasty, filmy nebo sociální sítě, které mi neustále rozvíjejí jazykové dovednosti. Dostalo se mi I několika příležitostí angličtinu vyzkoušet v reálném světě při výměnném pobytu a dovolené ve Walesu.

Plánujete angličtinu využít ve svém budoucí profesi nebo na vysoké škole?

Na vysoké škole bych se chtěla zapojit do studentských výměnných programů a navázat kontakty se studenty a institucemi z jiných zemí. I když ve výběru své budoucí profese nemám ještě jasno, již teď je mi jasné, že angličtina bude její součástí.