Angličtinu používám denně

Rozhovor se studentkou Marií z opavského centra

Marie chodí do našich kurzů už přes deset let a začínala u nás jako čtyřletá. Nyní s úspěchem vystupuje v našem mezinárodním rádiu pro studenty Helen Doron English Teen Buzz radio. Jaké jsou její další plány a proč je našim lekcím tolik let věrná?

Co se ti na našich lekcích líbí?
Na lekce chodím ráda, protože mám možnost potkat se s kamarády, učení je zábavné a myslím si, že se naučím mnohem více než při hodinách ve škole. Hodně mluvíme a řešíme různá témata.

Máš zkušenost s vystoupením v Teen Buzz radio, jak ji hodnotíš?
Ano, zkušenost s vysíláním mám a hodnotím ji kladně. Spolu s kamarádkou pravidelně vysíláme každé 2 měsíce.

Co tě bavilo a čeho ses naopak obávala?
První zkušenosti s vysíláním jsem získala na mezinárodním táboře Helen Doron English, kde jsem se naučila rádio ovládat a mluvit do něj. Proto jsem se při vysílání neobávala ničeho a neměla ani trému.

Máš už nějakou zkušenost s praktickým použitím angličtiny?
Prakticky používám angličtinu denně při sledování filmů v originále a poslouchání hudby. Dále pak při vysílání do rádia, zpívání anglických písniček v rámci oboru zpěv v ZUŠ a online komunikaci s přáteli ve Španělsku, kdy angličtina je náš společný jazyk.

Chceš angličtinu nějak zapojit i do své budoucí profese nebo studia?
Určitě ano. Věřím, že se mi v budoucnu podaří uskutečnit cestu do zahraničí a případně tam i žít, pracovat a získávat zkušenosti.