Anglicky od malička a všichni!

V našich kurzech někdy vyrostly celé rodiny – naši lektoři se často setkávají s tím, že se v kurzech postupně seznámí se sourozenci různého věku. V našich archivech fotek z táborů často vidíte děti z jedné rodiny i několik let po sobě. Jsme za tyto dlouhodobé vztahy moc rádi a jsme hrdí na všechny úspěchy, které pak naše absolventy potkávají. Jak tato léta hodnotí rodiče, kteří obětavě každý týden děti doprovází a pouštějí doma poslechy na pozadí? Zeptali jsme se v našem centru v Českých Budějovicích.

Paní Vachulková k nám vodí obě své dcery už hezkých pár let a napsala nám o svých zkušenostech: „Mariolka chodí do centra od svého roku a půl, dnes to je už 12 let. Kdysi jsme začali proto, abychom obě v době mojí mateřské měly rozptýlení a ona k tomu navíc aktivitu, která má smysl. Naše druhá dcera Valerie chodí od dvou let, tedy dnes je to osmým rokem. Helen Doron English má progresivní metodu učení, umožňuje zapojit se dětem od velmi raného věku až do dospělosti a probíhá ve velmi přátelském prostředí.

Výuka posunula naše holky dopředu, angličtina se pro ně stává skoro druhým mateřským jazykem, nad kterým nemusí přemýšlet. Tím získávají velkou konkurenční výhodu do života a do hodiny angličtiny se pokaždé těší. Jsem ráda, že tu mohou skládat cambridgeské zkoušky z angličtiny, což je také nesmírně posiluje nejen v angličtině, ale i psychicky.“

Dalšími našimi „stálicemi v budějovickém centru jsou Novotní, kteří k nám vodí dokonce tři děti. Maminka se s námi podělila o svoje postřehy: „Kateřině je 14 let a do centra chodí 13 rokem. Velmi oceňuje jinou, interaktivní formu výuky i v porovnání s výukou na základní škole.  Díky dlouhodobému přirozenému způsobu výuky vaší metodou je dnes schopna plynně anglicky hovořit. Také se tu připravila na několik cambridgeských zkoušek, zatím poslední byla zkouška A2 KEY. Celkem devětkrát byla na letním táboře a stala se součástí komunity, ve které je angličtina zábava, ne povinnost. Díky tomu všemu se nebála zúčastnit měsíčního mezinárodního tábora v Praze a plynně hovořit se zahraničními kamarády. Syn Štěpán chodí od jednoho roku, tedy už je to dvanáctým rokem. Ve škole v angličtině vyniká nad ostatními a doufá, že bude vybrán na měsíční zahraniční pobyt do Dánska. Poslední šestiletá Markétka chodí také od jednoho roku. K výuce angličtiny je od sourozenců tažena již od narození, poslech písní je v naší domácnosti samozřejmostí. Ale na cambridgeské zkoušky si ještě chvíli počká.

Podobné příběhy slýcháme i z našich dalších center, která aktuálně působí na 91 místech po celé republice. Do kurzů je možné se přijít kdykoli bezplatně podívat a zažít to, o čem naši klienti vyprávějí, na vlastní oči.