Helen Doron English slaví 35. výročí s hudbou a tancem

Angličtinu se pomocí naší metodiky učí děti už 35 let. Přes tisíc výukových center najdete v 38 zemích a na 4 kontinentech a navštěvuje je na tři miliony dětí a studentů. Nyní je všechny spojuje oslava tohoto výročí a česká centra se samozřejmě do aktivit zapojila. Přidat se mohou i všechny naše děti – ať už vlastním videem s hymnou anebo soutěžním hlasováním pro nejoblíbenější píseň.

V naší metodice už od jejího vzniku hraje velkou roli hudba. Řada vědeckých studií dokazuje, že melodie a rytmus napomáhají tomu, že si slova rychleji a dlouhodoběji zapamatujeme. U dětí tuhle schopnost naučit se slova díky melodii využíváme. Proto se snažíme, aby děti z našich kurzů pravidelně doma pasivně poslouchaly Helen Doron nahrávky, zatímco si třeba malují, hrají se stavebnicí anebo se třeba koupou ve vaně.
Téma výročí se do našich lekcí promítne samozřejmě také formou hudby a tance. Při této příležitosti vznikla nová hymna Helen Doron Anthem. Její slova vyjadřují hlavní hodnoty, ke kterým se hlásíme a snažíme se je dětem předat.

Hymna je doprovázena také taneční choreografií. Chytlavá melodie i rytmus jsou vytvořeny tak, aby hymna byla pro děti atraktivní a rády se ji učily. Mohou se také zapojit do mezinárodní výzvy a svou verzi choreografie s hymnou natočit a vložit na stránku k výročí. Ta nejlepší videa se dostanou do finální kompilace videí ze všech zemí.

Pro naše kurzy za léta činnosti vznikly už stovky podobných hitů – každé dítě se jich ročně naučí během jednoho kurzu až pětadvacet. Střídají se v nich různé rytmy a styly, od latiny přes folk až po rock nebo hip-hop. Všechny písničky jsme nyní přehledně roztřídili na YouTube do playlistů podle věku. Snadno je tak najdete a pustíte si je doma s dětmi. Také můžete pro své nejoblíbenější písničky hlasovat a vyhrát pěkné ceny.

Těšíme se, že také u vás bude znít nejen naše hymna, ale i písničky vytvořené pro Helen Doron English kurzy – právě to je ta nejkrásnější oslava naší práce