Letní tábory Four Seasons – to nejlepší ze čtyř ročních období za týden

Prázdniny přináší nejenom radost dětem, ale také starost některým rodičům – málokdo si může dovolit dva měsíce volna. Tak spousta z nich každé léto řeší otázku, jak dětem poskytnout program, který je bude bavit a zároveň o ně bude spolehlivě postaráno. Může se zdát, že tábor s angličtinou je pro děti, které si zaslouží po školním roce odpočinek, příliš výukový. Opak je pravdou – naše příměstské i pobytové tábory jsou namíchány přesně z těch aktivit, které děti dělají přirozeně a rády. To, že se při tom naučí anglicky a dozví se také spoustu zajímavého o světe kolem sebe, je příjemný bonus. Pro rodiče je důležité také to, že se o své děti nemusí bát – organizace je u nás plně profesionální a zaručíme se za bezproblémový průběh.

Každý rok má tábor jedno hlavní téma – vycházíme z toho, co děti dobře znají a nenásilně je vedeme k tomu, aby si své dovednosti a znalosti rozšířili. Letos jsme si zvolili téma Four Seasons, tedy čtyři roční období. Náměty jednotlivých dní jsou inspirované tím, co se v jednotlivých etapách roku dělá a také jaké se slaví svátky. Děti tak formou různých pohybových, tvůrčích a týmových her zažijí jarní piknik nebo dovolenou u moře, oslaví Vánoce i Halloween.

Aktivity připravujeme týdny dopředu a podílí se na nich zkušení metodici a lektoři. Výsledkem je vyvážená náplň, v níž žádná činnost není příliš dlouhá nebo nudná. A také naši metodici dobře vědí, že každé dítě má jiné zaměření a vyniká v jiné oblasti. Proto dosáhneme toho, že jsou všechny děti aktivní – dění na táboře je naplno vtáhne. Zejména přípravu závěrečného divadla pro rodiče prožívají naplno a těší se, až ho poslední den zahrají.

U teenagerů volíme poněkud jiný přístup – více se věnují práci s multimediálními materiály a samostatné práci na tématu. Dospívající rádi debatují o věcech a přicházejí jim na kloub. Samozřejmě, že i oni rádi soutěží a řeší nejrůznější úkoly. Dáváme jim větší prostor pro týmovou spolupráci, poznávání nových přátel a svobodné sebevyjádření. Letos je navíc dílčím tématem také kritické myšlení, které uplatní při svých projektech.

Společné všem věkovým skupinám je to, že děti i dospívající na našich táborech zažijí úspěch, radost ze zvládnutého úkolu a plné zapojení. To je nespornou výhodou táborů s profesionálním vedením akreditovanými lektorkami a lektory. Promyšlená a organizovaná náplň zabrání tomu, aby se některé dítě cítilo nepřijaté ostatními anebo aby se aktivity zcela míjely s tím, co ho baví.

✍️Zajímá vás, jestli se takový tábor koná i ve vašem městě? Napište nám. https://www.helendoron.cz/tabory