Moderování Teen Buzz je výzvou pro naše studenty

K metodice Helen Doron patří aplikace od nejmenších až po dospívající. Právě pro ně je určeno rádio Teen Buzz, které poslouchají naši studenti z celého světa. A nejen poslouchají – mohou se do vysílání zapojit. Nedávno se to podařilo naší čtrnáctileté studentce z prostějovské pobočky Aničce Dostálové. Zeptali jsme se jí nejen na moderování, ale také na plány do budoucna. Víme totiž, že krásně zpívá a věnuje se popové hudbě. Nemusíme zdůrazňovat, že tvořit písně a klipy v angličtině pro ni není problém. Do našich kurzů totiž chodí už od svých šesti let.  

Jak jsi spokojená s vlastním výkonem při moderování?

Myslím si, že moderování se povedlo velmi dobře. Samozřejmě, že jsem pár chyb udělala, co se týče mluvení, ale díky tomu se člověk učí. Náročné pro mě bylo v nějakých momentech zachovat klid. Je to pro mě nová zkušenost, za kterou jsem ale velmi vděčná! Líbilo se mi, jakým způsobem rozhovor probíhal. Pouštěla se hudba, byly i nějaké aktivity pro posluchače a celé to na mě působilo velmi pozitivně.

Posloucháš Tenn Buzz častěji a který pořad máš ráda?

Teen Buzz někdy poslouchám a můj oblíbený podcast je Students Speak Out.

Čím bys jednou chtěla být?

Na tuto otázku ještě pevnou odpověď bohužel nemám, ale v hlavě se mi tvoří představy a plány o kterých přemýšlím. Možná lékařka, muzikantka, pedagožka, nebo kdo ví? Chci být ale někdo, kdo bude lidem pomáhat a naslouchat jim.

Poslech rádia je završením naší snahy o plné porozumění v angličtině a jsme rádi, že naši studující se aktivně zapojují do vysílání. Na počátku této cesty jsou opakované poslechy, které svým dětem pouštíte a pomáháte jim přirozeně a nenuceně dospět do bodu, kdy je angličtina součástí jejich života.