První třída a angličtina Helen Doron? Výborné spojení

Čeká vás nástup do první třídy a mnozí prožíváte také spoustu obav. Jak vaše dítě zvládne adaptaci mezi spolužáky? Vydrží mít pozornost celou hodinu? Co když nebude zvládat abecedu, počty a spoustu dalšího. Určitě také doufáte, že učitelka nebo učitel vašemu dítěti „sedne:“

Právě v této fázi se často setkáváme s názorem, že vzhledem k zátěži, která dítě čeká, není dobré začínat s cizím jazykem anebo v něm pokračovat. Naše zkušenosti jsou ale naprosto odlišné. Ať už se rozhodnete s angličtinou začít společně se školní docházkou anebo za sebou máte kurzy pro předškoláky, první třída není překážkou. Naše kurzy jsou stavěné zcela na jiných principech než klasické školní vzdělávání. Děti kurz HDE nevnímají jako místo, kde musí podat výkon a jsou hodnoceny podle dané stupnice. Právě naopak – aktivity jsou hravé, střídáme logické, rytmické a pohybové úkoly a všechny děti je zvládnou. Právě pozitivní motivace a dosažení úspěchu svým tempem a způsobem může zdravě vyvážit pocity neúspěchu anebo větší náročnosti v klasické škole.

Děti našich kurzů také pozitivně vnímají atmosféru ve skupince a mají velmi rády naše lektorky a lektory. Jejich přístup totiž není založen na tom, že dítě opravují, ale pomáhají mu, aby našlo svůj způsob, jak úkol udělat správně. Zažívají také dostatek pozornosti – dělí se o ni maximálně s dalšími sedmi dětmi.

V dalších letech pak oceníte, že se vašemu dítěti podstatně uleví v dalších náročných ročnících a situacích. Děti z našich kurzů angličtinu používají přirozeně a neznají, co je to učit se zpaměti slovíčka anebo gramatiku. Až začnou mít angličtinu jako povinný předmět, zjistí, o kolik jsou napřed. Zatímco ostatní začínají, naši studenti se už pomalu připravují na první Cambridge zkoušky. Při nástupu na víceletá gymnázia, střední školy mají pak body navíc u přijímacích zkoušek a tím pádem i mnohem větší šanci na přijetí. To, že už ve věku školáků mohou jezdit na studijní zahraniční pobyty a domluvit se sami, je jen dalším z mnoha plus.