S angličtinou se vaše dítě může stát čímkoliv si bude přát! Letní tábory letos na téma Dream job.

Příměstské tábory s Helen Doron English letos opět pořádáme v mnoha našich centrech a na pobytový se děti mohou těšit například na osvědčené Slezské Hartě. Naším tématem bude tentokrát Dream job. Děti si vyzkouší populární profese formou zábavných aktivit a naučí se při tom spoustu užitečných slov a frází.

Tábory Helen Doron English jsou určeny nejen pro studenty našich kurzů – každoročně se do nich hlásí také děti, které si chtějí vyzkoušet, jestli je styl naší výuky baví. Často se tak zážitky z prázdnin stanou první motivací pro další studium angličtiny u nás. Přátelská atmosféra a promyšlená skladba aktivit, která děti všestranně rozvíjí – to jsou hlavní výhody metody Helen Doron,  a na táborech jsou v tomto duchu připravené celé dny. Děti mají na starosti profesionální lektoři a lektorky, program táborů se připravuje měsíce předem. Kromě výuky hravou formou na děti čekají také výlety, příprava vlastního představení a na starší děti spolupráce na společných projektech.

Jednotlivé dny budou zaměřeny na různé profese, které se často objevují v dětských hrách – také u vás se určitě už někdy hrálo na školu nebo restauraci. Děti se při tom naučí spoustu užitečných frází, které se jim budou hodit při setkání s cizojazyčným prostředím – formou hry se naučí, jak si poradit na letišti nebo třeba v restauraci.

Postupně si tak vyzkouší, co dělá cestovatel – zahrají si na odbavení před letem, dozví se zajímavosti z různých zemí světa a starší studenti se budou zabývat také ekoturismem. Jiný den bude věnován profesi restauratéra – děti si vyzkouší roli číšníka i šéfkuchaře. Budeme vařit, servírovat, ale také procvičovat angličtinu tak, aby si byly samy schopné objednat v restauraci jídlo a pití. Teens se ve videu seznámí se šéfkuchařem Flynnem McGarrym, který si v devatenácti letech otevřel úspěšnou restauraci v New Yorku. Odpoledne nás čeká vaření ve velkém stylu a skvělá týmová hra Pizzerie. 
Samozřejmě, že nebude chybět profese učitele – děti si připraví krátkou hodinu angličtiny podle metody Helen Doron a tu pak odučí pro ostatní účastníky tábora. Odpoledne si pak budou hrát formou workshopů na „školu snů“ aneb, co se ve škole neučíme, ale bavilo by nás to. V plánu je talentová soutěž.

V dětských přáních na budoucí profesi se také často objevuje sportovec – proto si jeden den budeme povídat o sportech běžných i neobvyklých, dozvíme se více o lidském těle. Povíme si, jak je udržovat v dobré kondici pomocí sportu a zdravého životního stylu, a hlavně se bude sportovat, dokonce nás čeká Olympiáda.  

Programy jednotlivých center se od sebe mohou mírně lišit – lektoři mají možnosti připravit si na to téma vlastní aktivity, výlety a soutěže. Proto je nejlepší požádat své spádové centrum o poskytnutí detailních informací k táborům ve vašem regionu.

Chci zjistit více o táborech