Počet žáků a studentů v jazykových školách HDE dosáhnul nového rekordu

Tisková zpráva, 1. prosince 2017

V Česku největší jazyková škola angličtiny pro děti, kterou je Helen Doron English, zaznamenává rekordní zájem o své kurzy. Angličtinu se s ní učí už 8200 dětí – od nejmenších batolat přes žáky až po studenty. Meziroční nárůst zájmu činí zhruba sedm procent.

„Ve srovnání s loňský rokem nám na hodinách angličtiny přibylo 700 dětí. Jedná se o žáky a studenty navštěvující naše kurzy v 80 pobočkách jazykových škol Helen Doron English po celém Česku,“ říká Marek Halfar, ředitel společnosti ANGLIČTINA pro DĚTI s.r.o., která je výhradním distributorem vzdělávacího programu Helen Doron English v České republice. Kromě jazykových kurzů se podle metodiky Helen Doron English vyučuje i na některých základní a v mateřských školách.

Rostoucí zájem o jazykové kurzy Helen Doron English přinesl také otevření nových poboček a stěhování některých stávajících škol do nových a především větších prostor. „Větší počet žáků a studentů s sebou přináší také rozšiřování lektorských týmů. Naše kurzy se totiž vždy odehrávají v malých skupinkách dětí od čtyř do osmi žáků. Tuto hranici nikdy nepřekračujeme, a proto potřebujeme pro více návštěvníků kurzů nejen větší prostory, ale zároveň i větší počty učitelů,“ uvádí Marek Halfar. Nové pobočky se ve školním roce 2016/17 objevily v Chodově, Kopřivnici a Berouně.

Podle zkušeností z jednotlivých poboček jazykové školy Helen Doron English souvisí rostoucí zájem o kurzy angličtiny mimo jiné i s cambridgeskými zkouškami, které škola nabízí v rámci své výuky. Certifikát prestižní britské univerzity je vítaným dokladem o vysoké znalosti angličtiny, který otevírá mladým absolventům dveře k vysněnému studiu nebo lepší kariéře. Tuzemské pobočky Helen Doron English se mohou v celoevropském srovnání pochlubit největším počtem studentů, kteří tyto cambridgeské zkoušky každoročně absolvují. Jejich výsledky u ústních zkoušek jsou navíc o 20 procent lepší, než představuje celosvětový průměr. Provozovatelé kurzů Helen Doron English odzkoušeli v Česku od roku 2013 už celkem 2300 studentů.

„Nárůst počtu našich studentů však souvisí také s přetrvávající neutěšenou situací na základních a středních školách, kde je mnohdy výuka angličtiny ve srovnání s ostatními předměty tak trochu na vedlejší koleji,“ upozorňuje Marek Halfar.

Tabulky

Nárůst počti dětí navštěvujících programy Helen Doron English v ČR

2015 2016 2017
Celkem HDEG 7554 7641 8208

 

Počty dětí, které se v rámci kurzů Helen Doron English účastnily cambridgeských zkoušek

2014 2015 2016 2017
Počet odzkoušených dětí 170 486 506 785

 

Helen Doron English v Česku

Vzdělávací program Helen Doron English (HDE), jehož výhradním distributorem v ČR je společnost ANGLIČTINA pro DĚTI s.r.o., je již více než 30 let úspěšně využíván ve více než 35 zemích světa a je určen dětem od 3 měsíců do 19 let.

Kurzy Helen Doron English jsou založeny na stejném principu, na jakém se děti učí svůj rodný jazyk. Díky opakovanému poslechu podkresových nahrávek a pozitivní podpoře při upevňování svých jazykových znalostí se děti angličtinu učí stejně přirozeně jako svou mateřštinu.

Program Helen Doron English čítá 10 let návazné výuky pro mladší děti a další 4 roky výuky pro náctileté.

Výukové materiály zahrnují mimo jiné řadu online aktivit: online herní portál, exkluzivní YouTube kanál, vlastní rádiové vysílání, hry v mobilních zařízeních apod.

V České republice se metodou Helen Doron vyučuje od roku 2004. První ze vzdělávacích center bylo otevřeno v září 2004 v Opavě a v současné době do něj dochází asi 280 klientů. V rámci celé republiky společnost ANGLIČTINA pro DĚTI s.r.o., coby Master Franchisor, spravuje více než 80 poboček, do kterých aktuálně dochází asi 7200 studentů. Další děti pak navštěvují speciální kurzy v mateřských a základních školách. V celé republice tak chodí do kurzů okolo 8200 dětí a studentů. V meziročním porovnání se daří navyšovat počet studentů HDE o 7 až 11 procent.

 

Kontakt pro média:

Petr Buček, OnePage, tel. 775 373 799

petr.bucek@onepage.cz