Ani o prázdninách děti neztrácejí kontakt s angličtinou: na táborech pořádaných Helen Doron English

 Tisková zpráva, Opava 13. července 2017

Zábavnou formou a s pomocí her se děti věnují anglickému jazyku i během prázdninových měsíců. Výuková centra Helen Doron English pořádají letní tábory po celém Česku, letos o prázdninách se jich zúčastní asi tisícovka dětí. Někdy se jedná o pobytové tábory (například stanový tábor přímo na břehu přehrady Slezská Harta), jindy o příměstské (například v ostravské zoologické zahradě).

Prázdninové tábory Helen Doron English probíhají velmi hravou formou, děti si na nich často neuvědomují, že se právě učí. Zároveň neztrácejí kontakt s angličtinou ani o prázdninách, což je pro jejich zdokonalování velmi důležité. „Principy osvojování jazyka jsou na táborech Helen Doron English stejné jako při běžné výuce v rámci školního roku. Děti pracují v maximálně osmičlenných skupinkách, hovoří se výhradně anglicky,“ říká Lucie Bechná, Centre Exams Manager pro Helen Doron English v České republice.

Tábory jsou stejně jako výuka během školního roku zaměřené na písničky, pohybové aktivity nebo také na vaření a ochutnávání jídel. Náplň každého tábora  a především prostředí, ve které se konají, jsou však odlišné.

Například tábor s tématem Cesta kolem světa pořádá od loňského roku náchodská pobočka Helen Doron English. „Každý den virtuálně zavítáme do jiné anglicky mluvící země. Děti při tom prožitkovou formou seznamujeme s tamní kulturou, sportem, oblečením, jídlem nebo zvířaty,“ uvádí Martina Pohanková z náchodského výukového centra Helen Doron English. Skupinky po osmi dětech si poté vyberou jednu z těchto zemí a nacvičí si scénku typickou pro zvolené místo. „V pátek odpoledne, kdy tábor končí, děti scénky s velkým úspěchem zahrají rodičům,“ poznamenává Martina Pohanková.

Na dalších pobytových táborech Helen Doron English se velmi dobře ujaly divadelní hry. Děti se učí ve volných chvílích texty, během dopolední výuky se seznamují s novou slovní zásobou a učí se porozumět textům písní. Ve volných chvílích pomáhají s přípravou kostýmů a tvorbou kulis.

Výuková část dne zabere na táborech Helen Doron English dvě až tři hodiny. Kromě toho se děti věnují běžným radovánkám, jak jsou koupání, hry či výlety. Výuku zajišťují výhradně vyškolení lektoři ze škol Helen Doron English.

 

Helen Doron English v Česku

Vzdělávací program Helen Doron English (HDE), jehož výhradním distributorem v ČR je společnost ANGLIČTINA pro DĚTI s.r.o., je již více než 30 let úspěšně využíván ve více než 35 zemích světa a je určen dětem od 3 měsíců do 19 let.

Kurzy Helen Doron English jsou založeny na stejném principu, na jakém se děti učí svůj rodný jazyk. Díky opakovanému poslechu podkresových nahrávek a pozitivní podpoře při upevňování svých jazykových znalostí se děti angličtinu učí stejně přirozeně jako svou mateřštinu.

Program Helen Doron English čítá 10 let návazné výuky pro mladší děti a další 4 roky výuky pro náctileté.

Výukové materiály zahrnují mimo jiné řadu online aktivit: online herní portál, exkluzivní YouTube kanál, vlastní rádiové vysílání, hry v mobilních zařízeních apod.

V České republice se metodou Helen Doron vyučuje od roku 2004. První ze vzdělávacích center bylo otevřeno v září 2004 v Opavě a v současné době do něj dochází asi 280 klientů. V rámci celé republiky společnost ANGLIČTINA pro DĚTI s.r.o., coby Master Franchisor, spravuje více než 80 poboček, do kterých aktuálně dochází asi 6500 studentů. Další děti pak navštěvují speciální kurzy v mateřských a základních školách. V celé republice tak dochází do kurzů okolo 7700 dětí a studentů. V meziročním porovnání se daří navyšovat počet studentů HDE o 7 až 11 procent.

 

Kontakt pro média:

Petr Buček, OnePage, tel. 775 373 799

petr.bucek@onepage.cz